Prawo do miasta


Obecność wyznawców różnych religii w miastach jest widoczna w kilku obszarach życia społecznego. Świątynie, kościoły, zbory i cmentarze, to miejsca sfery sacrum w miejskim krajobrazie. Jednak są również przestrzenie wspólne, co do zasady neutralne wyznaniowo. Relacje między wyznawcami różnych religii często są trudne, stąd wyzwaniem jest otwarta polityka władz samorządowych wobec wszystkich legalnie działających i zarejestrowanych związków wyznaniowych na terenie gminy/miasta.


Kongres Ruchów Miejskich wraz z 61 innymi organizacjami społecznymi, ogólnokrajowymi i lokalnymi, podpisał się pod petycją do I Prezes Sądu Najwyższego o wycofanie jej wniosku do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ustawy o dostępie do informacji publicznej. Równolegle Petycję podpisują także liczne osoby fizyczne.


Dr Andreas Billert,  duchowy ojciec KRMu, wybitny ekspert ds. rewitalizacji miast, został przyjęty do Związku Stowarzyszeń Kongresu Ruchów Miejskich jako Członek Honorowy, na mocy jednomyślnie przyjętej uchwały  Walnego Zebrania fed-KRM w Dąbrowie Górniczej w  dniu 19 maja 2017 r. podczas V Kongresu Ruchów Miejskich na Śląsku i w Zagłębiu.



Copyright © 2020 KRM | Strony internetowe Trojka Design